آینه‌های دکوراتیو امروزه نقش پررنگی در دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه دارند. این آینه‌ها، به دلیل زیبایی و تنوع بسیار بالایی که دارند از گذشته تاکنون مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی بوده اند. دکوراتیو واژه ای فرانسوی است که بدون تغییر و با همین نام وارد زبان فارسی شده است. آینه‌های دکوراتیو با آینه‌های معمولی تفاوت بسیاری دارند، و صرفا برای برانداز کردن ظاهر افراد ساخته نشده اند، بلکه می توان گفت بیشتر جنبه‌ی زیبایی و تزئینی دارند. این آینه‌ها به وسیله تکنیک‌های مختلفی مانند CNC، لیزر، رنگ آمیزی، برش و غیره طراحی می شوند. 

استفاده به عنوان دیوار پوش

از آینه های دکوراتیو به عنوان پوششی شیک و خیره کننده برای دیوار اتاق نشیمن، اتاق خواب، پذیرایی و غیره استفاده می شود. با استفاده از پوشش آینه ای می توان فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر از آنچه که هست نشان داد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، دیوار کاملا توسط آینه پوشانده شده است.

Diamonds Triangles Wall Art Acrylic Mirror Wall Sticker House Decoration 3D  DIY Wall Decals Art for Living Room Home Decor - OnshopDeals.Com

چینی ها معتقدند آینه‌ها می توانند قدرت مالی، سلامتی و شادمانی را برای ساکنان منازل با خود به همراه بیاورند. اما این مزیت فقط با نصب آینه در مکان مناسب، به دست می آید. با نصب آینه ها در روبه روی پنجره ها، می توان فضای بیرونی را به درون خانه آورد. بالای میزها نیز انتخاب مناسبی برای نصب آینه مخصوصا آینه های گرد است.

در هنگام خرید آینه دکوراتیو باید به یکسری نکات توجه داشت:
• تناسب با فضای داخلی
هنگام خرید آینه دکوراتیو به این نکته دقت داشته باشید که حتما باید با سایر المان های داخلی فضا هماهنگی داشته باشد.
• نصب صحیح
معیار اصلی بعد از خرید آینه دکوراتیو نحوه نصب و محل نصب آن است. اکثر آینه های دکوراتیو چند قطعه هستند. مهارت درست در کنار یکدیگر قرار دادن قطعه ها است که به زیبایی این آینه ها کمک زیادی می کند.
• اندازه مناسب
فاکتور دیگری که در زمان خرید آینه دکوراتیو بایستی در نظربگیرید، اندازه است. اندازه باید متناسب با فضا انتخاب باشد. البته منظور ما از اندازه مناسب، نسبت اندازه با سایر اِلمان های کنار آن است. همچنین افقی یا عمودی قرار دادن آینه نیز در زیبای بصری این آینه تاثیر زیادی دارد.

آینه دکوراتیو طرح روبی _ فروشگاه تهرانچی (trmr.ir)