استفاده از آینه فقط برای حمام یا رختکن نیست. یک آینه مناسب می تواند نور و روشنایی را به منزل شما اضافه کند. می توانید از آینه ها برای جلب توجه مهمان در سرسرا یا روشن کردن اتاقی که ممکن است دسترسی کمی به نور در روز داشته باشد استفاده کنید.

قبل از خرید

وقتی صحبت از دکوراسیون منزل می شود، همه چیز به فضا و وسایلی که آن را تزئین کرده اند برمی گردد و آینه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آینه ها می توانند نقطه کانونی برای دکوراسیون دیوار اتاق باشند. بر این اساس، اولین قدم اندازه گیری فضایی است که می خواهید آینه را در آن نصب کنید. پس از اندازه گیری دیوار، باید به اندازه مبلمان زیر آینه مانند میز های بوفه، و میزان نزدیکی آینه با پنجره ها، در ها یا وسایل روشنایی دقت کنید.
اندازه و شکل دقیق آینه به ترجیحات بصری شما بستگی دارد. هنگامی که با اندازه گیری فضای موجود شروع می کنید، در واقع تعیین کنید که آیا می خواهید آینه را به نقطه کانونی تبدیل کرده و همه چیز را در اطراف آن مرتب کنید، یا اینکه آینه باید یک دکور ثانویه باشد تا فقط علاقه گذرا را اضافه کند.

نکات مهم اندازه آینه

Illustration of a mirror over a buffet and one over a sofa.

یک آینه کوچک روی یک دیوار بزرگ نابه جا به نظر می رسد، بنابراین بهتر است اندازه آینه متناسب با اندازه فضای مدنظرتان باشد. نه بزرگ‌تر نه کوچک‌تر

 عرض یک آینه بهتر است، حدود دو سوم تا سه چهارم اندازه مبلمان زیر آن باشد. اگر مثلاً بوفه 6 فوت دارید، آینه ای به عرض 4 فوت می خواهید

ارتفاع اهمیت زیادی دارد. هنگام نصب آینه های بلندتر، حدودا یک فوت از سطح بازتابنده را در بالا و پایین سطح چشم خود قرار دهید

چه آینه ای برای چه فضایی

آینه دکوراتیو تراش‌دار طرح مولی

آینه دکوراتیو تراش دار طرح مولی

این که شما دنبال چه نوع آینه ای هستید بسیار اهمیت دارد. بهتر است قبل از خرید آینه از خود بپرسید، آینه را برای چه کاری استفاده می کنید؟ آیاقرار است آن را بعنوان یک ایده خلاقانه به دکور منزل خود بیفزایید یا از آن برای اطمینان از مرتب و آراسته بودن خود قبل از خروج از خانه استفاده می کنید؟
پس بهتر است قبل از خرید آینه، در مورد استفاده از آن ایده ای داشته باشید، زیرا در این صورت راحت تر می توانید به جست و جو بپردازید و خریدتان با اطمینان بیشتری انجام می شود.

پیشنهاد می کنیم برای خرید آینه های لوکس و با کیفیت، از فروشگاه ما دیدن کنید.

آدرس فروشگاه آینه تهرانچی: https://trmr.ir/